KONST / Litografier / Litografi 15935061
nr 1593 5061
Honoré Daumier
(1808-1879), Frankrike
Litografi, "Le Premire Cigarre". Bildmått: 26x22 cm, yttermått inklusive ram: 44x39 cm. Ej signerad
Kondition: slitage, skador
Honoré Daumier, fransk bildkonstnär född 1808, död 1879.
måndag 29 januari 2024
kl 18:12:07
Honoré Daumier
Läs mer om Honoré Daumier